Friday the 22nd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

Dzień Samorządności

Dnia 24 marca w ramach szkolnych dni profilaktyki odbyły się obchody pierwszego dnia wiosny czyli  Dzień Samorządności.

SU zaplanował szereg konkurencji i zabaw, które miały urozmaicić uczniom tego dnia pobyt w szkole.

Na początku odbyło się  przejęcie władzy przez przedstawiciela samorządu uczniowskiego oraz poszczególni uczniowie wcielili się w rolę wychowawców klas, od których otrzymali wizytówki. Następnie w barwnym korowodzie poszczególne klasy prezentowały modę wiosenną.

W dalszej kolejności nastąpił podział społeczności uczniowskiej na poszczególne poziomy nauczania. Część uczniów wędrowała do auli, gdzie zaplanowano konkurs piosenki wiosennej oraz greckiego tańca w wykonaniu całej klasy.

W sali świetlicy zorganizowano konkurs „Savoir Vivre”, gdzie pod czujnym okiem pani Pedagog uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące manier i dobrego wychowania.

W sali gimnastycznej przygotowano zawody sportowe, do których zaproszono również wychowawców.

Podczas gdy Jury konkursów podliczało zdobyte punkty, wytypowani członkowie SU przeprowadzali lekcje w wylosowanych przez siebie klasach.

Punktem kulminacyjnym tego dnia było zdobycie głównej  nagrody ufundowanej

przez SU i RR.

Zwycięską klasą, która uzyskała najwyższą liczbę punktów spośród klas 4-6 okazała się

klasa 6c i to ona pojedzie na wycieczkę do kina-czyli zdobyła główną nagrodę.

Opiekun SU Edyta Kołodziejczyk