Monday the 23rd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

Zbliża się czas  zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy  i lepszego poznania tego popularnego warzywa. Z tej  okazji skorzystały przedszkolaki i 12 września   wraz z paniami obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Żabki, Biedronki i Pszczółki udały się Gospodarstwa Agroturystycznego p. Makowskich w Trzciance. Dzieci zwiedziły gospodarstwo i poznały mieszkające tam zwierzęta. Następnie zjadły upieczone w ognisku ziemniaki.  Pobyt umilały zabawy na świeżym powietrzu. Spotkanie było bardzo udane  i na pewno pozostanie w pamięci a wspólnie spędzony czas przyniósł dzieciom  wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Wychowawcy

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości

i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

W poniedziałek 16 września grupa „PSZCZÓŁKI” na zajęciach poznała genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi kolorowymi farbami malowaliśmy fantazyjne obrazy. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i szukaliśmy kropek w tym samym kolorze.

Było kolorowo i radośnie.

Wychowawca grupy „Pszczółki”

Paulina Piduch

WYCIECZKA „PSZCZÓŁEK” DO STRADUNIA

W środę 12 czerwca grupa „Pszczółek” wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wiórkowe Zacisze” w Straduniu. Dzień obfitował w liczne atrakcje. Na początek Pan Jacek, właściciel gospodarstwa  oprowadził nas po obejściu. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. kury, indyki, perliczki, a także pogłaskać króliki, karmić owce, czy też usiąść na koniku Kubusiu. Następnie przeszliśmy na plac zabaw, gdzie maluszki oddały się beztroskiej zabawie. Dzieci szczęśliwe wróciły do przedszkola.

1. Piduch
    K. Powchowicz

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Tego dnia cały dzień trwała zabawa. Wybraliśmy się na Plac zabaw mieszczący się
w Galerii Abita.  Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji oraz wspaniała zabawa w kulkach. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę – bańki mydlane. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodziców i nauczycieli, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Paulina Piduch
Krystyna Powchowicz

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE  „PSZCZÓŁKI”

Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe dni, w których dzieci w szczególny sposób pragną wyrazić podziękowania za miłość oraz wsparcie, które od nich otrzymują.
Dnia 6 czerwca 2019r. dzieci z grupy „Pszczółki” zaprosiły do siebie swoich rodziców, aby uczcić ich święto. Dzieci przygotowały występ artystyczny, złożyły rodzicom życzenia i wręczyły im upominki.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców i opiekunów grupy.
Na koniec dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy przy muzyce.
Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości i szacunku, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Piduch
K. Powchowicz