Saturday the 2nd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

W piątek 22 stycznia przedszkolaki z grupy "Misie" świętowały Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci zaczęły zajęcia od wysłuchania opowieści ze Stumilowego Lasu. Następnie wspólnie odśpiewały Jubilatowi "Sto lat" oraz z pomocą swoich pań odczytały list od Kubusia Puchatka. Przedszkolaki brały udział w wielu zabawach i aktywnościach ruchowych, m.in. miały za zadanie rozwiązać quiz wiedzy o bohaterach bajki. Na zakończenie urodzinowego przyjęcia wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną "Kubuś Puchatek".

Martyna Banasik
Anna Dominiczak

Dzień Babci i Dziadka

           W styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają radosne emocje to oczywiście święto Babci i Dziadka.  Są oni  wielkim skarbem  dla wnuków,  czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym,  mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Z powodu koronawirusa pierwszy raz Babcie i Dziadkowie nie mogli wybrać się na przedstawienie swoich wnucząt do przedszkola, dlatego przedszkolaki z grupy „Biedronki”  złożyli  życzenia w formie nagrań. Dzieci przygotowały wiersze, tańce i piosenki. Wsparciem okazali się rodzice, którzy pomagali dzieciom uczyć się tekstów i przekażą filmik dziadkom. ”Biedroneczki” z pomocą pań przygotowały również piękne laurki i prezenty.

Lachowicz, N. Grandke. B. Kaniewska

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

w grupie Żabek

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.  W tym roku dzień ten obchodziliśmy  inaczej niż zwykle, ponieważ dziadkowie ze względu na obecną sytuację nie mogli przyjść do przedszkola, by obejrzeć swoje pociechy na żywo. Dzieci przygotowały  specjalny program artystyczny, który został nagrany i przekazany Dziadkom do obejrzenia. Podczas zajęć poznały różne sposoby pomagania osobom starszym, rozwinęły wrażliwość, chęć niesienia pomocy i wzmocniły więzi rodzinne. Przygotowywały własnoręcznie upominki. Wykonały laurki, dyplomy, kwiatki, portrety.

Przygotowując program artystyczny czerpały radość ze sprawienia niespodzianki bliskim. Nauczyły się także wyrażać swoje uczucia i okazywać szacunek osobom starszym.

 Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, tak jak w tym dniu.

Teresa Urbanowicz

 Dorota Sobczak

Dzień Babci i Dziadka po angielsku

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały piosenkę w języku angielskim.
Grandma! Grandpa! Wish you all the best!

 

 


Sara Bajraszewska

 WIGILIA W GRUPIE MISIE

W piątek 18 grudnia w naszej grupie odbyła się Wigilia. Z tej okazji dzieci wraz z wychowawcą przygotowały przedstawienie świąteczne pt: „ Anioły są wśród nas…” .  Dzieci pięknie recytowały wierszyki, tańczyły oraz śpiewały znane polskie kolędy. Po przedstawieniu wszyscy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia oraz według tradycji podzieliliśmy się opłatkiem. Na wigilijnym stole czekały na nas pyszne tradycyjne potrawy oraz lubiane przez dzieci pierniczki i owoce. Po Wigilii odwiedził nas Święty Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Dla wszystkich był to radosny dzień przeżywany w pięknej, świątecznej atmosferze.

Z tej okazji życzymy Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! J

 

Martyna Banasik