Thursday the 17th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

Przedświąteczne spotkanie z rodzicami u „Pszczółek”

Dnia 20 grudnia w najmłodszej grupie przedszkolnej „Pszczółki” odbyło się spotkanie przedświąteczne z udziałem dzieci i rodziców. Dzieci przygotowały zimowe przedstawienie pt.”W bałwankowie”, w którym odegrały role bałwanków i śnieżynek. Przygotowaliśmy również zimowy taniec oraz śpiew połączony z grą na dzwoneczkach. Po części artystycznej nastąpiło spotkanie ze świętym Mikołajem, który obdarował każdego z osobna drobnym upominkiem oraz wręczył na ręce Pań nowe zabawki dla całej grupy z oddziału przedszkolnego. Dziękując za prezenty najmłodsi wyrecytowali wiersze i zaśpiewali piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że powróci za rok.

Paulina Piduch

MIKOŁAJKI 6 GRUDNIA

6 grudnia to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Mikołajki nieodłącznie kojarzą się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim prezentami. W sposób szczególny na wizytę Mikołaja czekają zwłaszcza najmłodsi. Tego dnia długo oczekiwany gość odwiedził również dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych.

Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Jego wizyty wszyscy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły pięknymi piosenkami.

7 grudnia wszystkie dzieci zostały również obdarowane przez burmistrza Krzysztofa Jaworskiego słodkościami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Paulina Piduch

Andrzejki

30 listopada dzieci miały dużo wrażeń i emocji podczas zabawy andrzejkowej. Była to okazja do rozbudzenia w nich  ciekawości i chęci poznania ludowej tradycji. Przedszkolaki dowiedziały się  jaki zawód będą wykonywać  w przyszłości , z kim będą się przyjaźnić
 i przestawiali buty w kierunku progu drzwi. Dużo radości dostarczyło dzieciom lanie wosku przez magiczny klucz czarodzieja. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

Albums

1. Lachowicz J. Radka

Wycieczka do Sądu

W dniu 29.11.2018 r. przedszkolaki z grupy "Biedronki" uczestniczyli w wycieczce do Sądu Rejonowego w Trzciance. Celem wycieczki było poznanie pracy sędziego i sekretarzy sądowych.
Na spotkanie przybyła pani sędzia SSR Anna Goździk-Maluśka, która zaprosiła dzieci do jednej z sal rozpraw, gdzie zapoznała je  z  przebiegiem rozprawy sądowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków. Maluchy zrozumiały,  że ci, którzy łamią prawo, zostają ukarani. Natomiast o tym, czy prawo zostało złamane i na jaką karę zasługuje osoba łamiąca prawo, decyduje sąd. Następnie dzieci zwiedziły sekretariat II Wydziału Karnego, w którym czekała na nie słodka niespodzianka.

W. Lachowicz

Andrzejkowe zabawy

W miniony piątek  dzieci z grupy „Żabki” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na lanie wosku oraz słodki podwieczorek również z wróżbą. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania dzieci  z tradycją andrzejkową  oraz  do poznania dziecięcych marzeń.

Majewska ,E. Tryba