Monday the 20th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon

Wiosenne podchody

21 marca Pszczółki, Biedronki i Żabki przywitały wiosnę. Tego dnia Pani Wiosna przygotowała   „wiosenne podchody”. Dzieci w grupach poszukiwały listów i wskazówek, które schowane były na placu zabaw w szatni i na korytarzu. Po drodze miały do wykonania kolejne zadania. Podchody zakończyły się przy Marzannie, którą dzieci pożegnały rymowanką:

"Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, my Ciebie żegnamy, bo Wiosnę witamy!"

Każdy z przedszkolaków za czynny udział w zabawie otrzymał medal "Powitanie Wiosny". Po pożegnaniu Marzanny dzieci ruszyły wiosennym, barwnym korowodem ulicami miasta.

Ewelina Tryba

Żabki i Biedronki na balu

14 lutego przedszkolaki bawiły się na Balu Karnawałowym. Był to dzień niezwykły i  długo wyczekiwany.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wspólna zabawa dostarczyła wiele przeżyć i  radości.

1. Lachowicz
    E. Tryba

Bal karnawałowy dla przedszkolaków

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci wymyślają przeróżne postaci, w które chciałyby się tego dnia wcielić. Bal przebierańców jest atrakcją bardzo lubianą przez maluchy, dostarczającą im wielu przeżyć
i radości.

Tak też było w grupie „Pszczółek”. Dnia 8 lutego odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, takie jak: kucyki, księżniczki, biedronka, Spider-Man, Superman, a nawet diabełek.

W pierwszej kolejności dzieci miały okazję pozować do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie zaczęliśmy wesołą zabawę z przerwami na słodki poczęstunek. Pod koniec zabawy każde dziecko otrzymało balonik i szalona zabawa trwała dalej. Wystrój sali również wprowadzał w radosny nastrój. Kolorowe serpentyny oraz balony przyozdabiały całą salę. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości.

1. Piduch
  2. Powchowicz

„Pszczółki” gościły – babcie i dziadków

Dnia 1 lutego dzieci z grupy „Pszczółki” gościły w swojej sali wyjątkowych gości – babcie i dziadków. Aby uczcić ich święto dzieci przygotowały występ, który dziadkowie oglądali ze wzruszeniem. Następnie  maluchy wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie ozdabiane kwiatki oraz ramki ze swoim zdjęciem. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego

P. Piduch
K. Powchowicz

Pamiętamy o naszych dziadkach

W piątek 1 lutego przedszkolaki z grupy „ Żabki” zaprosiły do szkoły swoich dziadków. Przedstawiły  gościom inscenizację , do której długo się przygotowywały. Małgosia, Pani Jesień, Pani Zima, wiewiórka, wilk, zajączki, Śnieżynki to role jakie odegrały dzieci. Przedstawienie było urozmaicone piosenkami i tańcami: tańcem Śnieżynek do utworu „ Walc Łyżwiarzy” Emila Waldteufla oraz tańcem z chusteczkami do utworu Zbigniewa Preisnera z filmu  „Amelia”. Występ zastał nagrodzony gromkimi brawami. Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali popisy wnuków. Po przedstawieniu najmłodsi wręczyli dziadkom upominki samodzielnie wykonane podczas zajęć, a następnie zaprosili gości na poczęstunek do sali.

Majewska