Friday the 18th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy

 

W piątek, 5.04.2019r. klasy IV d, e, b, f oraz klasa VI a miały lekcję przyrody poświęconą udzielaniu pierwszej pomocy. W klasach czwartych lekcja ta wynikała z wytycznych podstawy programowej – tematów poświęconych zdrowiu i zachowaniu bezpieczeństwa, natomiast w klasie szóstej była przypomnieniem i utrwaleniem procedur oraz sposobu udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia miały charakter praktyczny. Uczniowie spotkali się z członkami OSP w Trzciance, panami Szymonem Henszke oraz Maciejem Chromiec, którzy wyjaśnili zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazali Oni praktycznie z udziałem uczniów, jak tej pomocy należy udzielać, wyjaśnili procedury postępowania w przypadku bycia świadkiem wypadku lub innego zdarzenia losowego. Przypomnieli i utrwalili z uczniami numery telefonów alarmowych. Uczniowie mogli przećwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, obandażować nogę lub skaleczoną rękę. Poznali wykorzystanie deski ratowniczej do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach. Utrwalili sobie zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz udzielanie pomocy w przypadku poparzeń. Najbardziej aktywni otrzymali upominki, przydatne przy udzielaniu pomocy.

Umówiliśmy się z panami raz jeszcze, aby takie zajęcia mogły odbyć się również w pozostałych klasach czwartych. Prawdopodobnie odbędą się one po Świętach Wielkanocnych.

 

Nauczyciel przyrody   

Małgorzata Chromiec