Tuesday the 25th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

SPRAWOZDANIE Z KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ ,,CYBERPRZEMOCY W SIECI I PROBLEMU ZWIĄZANEGO Z NARKOTYKAMI”

 

Dnia 3 stycznia 2019 roku klasy ósme wraz z wychowawcami, uczestniczyły w konferencji dotyczącej ,,cyberprzemocy w sieci i problemu związanego z narkotykami”. Konferencja zorganizowana była przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzciance. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Pile podkom. Sebastian Polak oraz mł. asp. Radosław Słabaczewski, rozmawiali z młodzieżą na temat cyberprzemocy i problemów związanych z narkotykami. Jest to bardzo niepokojące zjawisko, dlatego temu zagadnieniu policjanci poświęcają dużo uwagi. Spotkanie dotyczyło przejawów niewłaściwych zachowań w sieci, ich skutków i konsekwencji. Uczniowie dowiedzieli się, że zjawisko cyberprzemocy na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta może stać się szczególnie dotkliwa - kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki, docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Funkcjonariusze przedstawili również problematykę uzależnienia od substancji psychoaktywnych, ich przyczyny i skutki. Swoje wystąpienie uzupełnili licznymi przykładami  stron internetowych i filmami, które ilustrowały omawiane zagadnienia. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania i na pewno dużo z niego wynieśli.

OPIEKUNOWIE:

Irena Zborowska

Sylwia Wojnicka

Karolina Krzyśko

Ryszard Flitta