Saturday the 2nd - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.com.pl

Dzień pełen wrażeń w „Alpakolandii”

9 czerwca grupa przedszkolna „Pszczółki” oraz klasa 1c wybrały się na wycieczkę do „Alpakolandu” w Klotydzinie. Dla niektórych uczniów była to pierwsza dłuższa wycieczka autobusem.

Na miejscu dzieci poznały urocze zwierzęta, jakimi są alpaki. Pani przewodnik  zapoznała nas z ich zwyczajami i sposobem życia. Wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o alpakach, dzieci zainteresowane opowieściami Pani przewodnik, zadawały mnóstwo pytań. Była to ciekawa lekcja edukacyjna. Na miejscu dzieci zwiedzały zagrody ze zwierzętami, miały również możliwość karmienia ich z ręki. Wielu uczniom sprawiało to ogromną radość. Na terenie „Alpakolandii” dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska inne zwierzęta: kozy, króliki, barany oraz świnki. Czas spędzony w Klotydzinie był bardzo aktywnie – była przejażdżka kucykiem oraz czas spędzony na placu zabaw. Dzieci z uśmiechami na twarzach i z ogromem pozytywnych wrażeń wróciły z powrotem do szkoły.

 

Lucyna Pomostowska

Marta Matkowska

Wioleta Frąckowiak

Małgorzata Czeszejko

Katarzyna Górska