Thursday the 27th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

AKCJA CHARYTATYWNA

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 aktywnie włączyli  się w działalność dobroczynną na rzecz podopiecznych z placówki „Przyjazny Dom” w Trzciance.

W krótkim czasie społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w zbiórkę potrzebnych artykułów. Dzięki wspaniałej organizacji wychowawców w klasach szybko pojawiły się kartony, do których uczniowie przynosili niezbędne produkty. Akcja została również nagłośniona przez wychowawców w czasie zebrania z rodzicami, co dodatkowo zmotywowało szersze kręgi osób do włączenia się w zbiórkę.

Dzięki otwartości serc naszych uczniów zrobiliśmy aż 17 wielkich paczek. Każda z nich była pięknie zapakowana i udekorowana pięknymi ozdobami i świątecznymi rysunkami. Do wielu z nich zostały dołączone kartki świąteczne z życzeniami, własnoręcznie wykonane przez uczniów.

Prezenty dla dzieci dotarły 22 grudnia. Zarówno pracownicy, jak i wychowankowie „Przyjaznego Domu" byli bardzo zadowoleni i wzruszeni naszą ofiarnością.

Dzięki takiej akcji dzieci uczą się wrażliwości na potrzeby innych oraz rozwijają uczucie empatii.  Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodniły, że nie jest im obojętny los ich rówieśników.

Za pomoc i otwarte serca należą się wszystkim serdeczne podziękowania.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom z SP2.

Pedagog SP2

Paulina Piduch