Monday the 18th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień , to nie tylko czas zbiorów ziemniaków, ale też świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Właśnie dlatego uczniowie klasy Ic wraz z opiekunkami wybrali się do Gospodarstwa agroturystycznego „U Jasia i Małgosi” w  Straduniu na Święto Pieczonego Ziemniaka. Podczas spotkania uczniowie poznali historię ziemniaka, usłyszeli też wiele ciekawostek na temat tego warzywa. W programie imprezy znalazły się również konkursy i zawody sportowe z udziałem ziemniaków, zbieranie chrustu na ognisko, pieczenie ziemniaków i kiełbasek oraz ich degustacja. Było smacznie, ciekawie i wesoło. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplom dla klasy w podziękowaniu za wspólną zabawę w lesie i czas spędzony przy ognisku.
Do szkoły wracaliśmy uśmiechnięci, pełni pozytywnych wrażeń i z nadzieją, że wrócimy tam za rok. Dzień ten okazał się świetnym sposobem do integracji klasy, za co dziękujemy P. Małgorzacie Dratwińskiej za wspaniałe przyjęcie, P. Agnieszce Isajewicz za opiekę, a Panu kierowcy za bezpieczną podróż.

 Wychowawczyni klasy Ic