Friday the 18th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sp2wT@interia.pl

Spacer "Nad Bukówką"

Od  17 do 21 września ruszyła po raz pierwszy akcja pod hasłem Eko - Tydzień.

Akcją  objęci  zostali również nasi uczniowie. Wśród zaplanowanych działań znalazły się pogadanki  i prelekcje. W ramach tego tygodnia uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami  wyruszyli  na spacer ścieżką przyrodniczo - edukacyjną "Nad Bukówką" . Celem tego spotkania było nauczenie nas ,jak powinniśmy dbać o środowisko.  Spacerując  wśród przepięknych starych drzew mogliśmy podziwiać  pomniki przyrody,  okazałe olchy i buki oraz poznać fazy rozwojowe drzewostanu.  Do otoczenia parku należy również malowniczy staw Rychlicki, który powstał na skutek spiętrzenia wody rzeki Bukówki.  Zachowując ciszę, mogliśmy wsłuchać się w przepiękny śpiew ptaków. Jednocześnie uczniowie brali udział w "Otrzęsinach  dla czwartoklasistów". Największą atrakcją było wspólne grzybobranie. Po tak mile spędzonych chwilach w towarzystwie p. Marty Drzewieckiej, która była naszym przewodnikiem ,wszyscy z uśmiechem na twarzy  bezpiecznie  wróciliśmy do szkoły.

Beata Pać

Agnieszka Kapusta

Justyna Szanter