Thursday the 27th - Administrator: fiksam@wp.pl - Hostgator Coupon
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2, UL. CHOPINA 36, 64-980 TRZCIANKA, TEL./FAX(67) 2163019, mail: sekretariat@sp2trzcianka.dlaedu.pl

Dzień babci i dziadka w oddziałach przedszkolnych

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie są uosobieniem troski, ciepła, czynią dzieciństwo bardziej szczęśliwe. Mają dla swoich wnuków zawsze czas. Przytulą, wezmą na kolana, wytrą łezkę, zawsze gdy wnuka ogarnie smutek.

Dlatego w podziękowaniu za ich wielkie serce dzieci z oddziałów przedszkolnych razem z Paniami przygotowały przedstawienia. Występ artystyczny był niezwykle ciekawy, były wiersze, piosenki oraz tańce. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem wcielali się w swoje role. Wszystko po to, by podziękować swoim dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.

Na zakończenie dnia wnuczkowie zabrali do domów własnoręcznie przygotowane laurki i upominki dla najukochańszych dziadków.

Wychowawcy

II POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ  "LET'S SING A PIOSENKA"

Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE  II POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ  "LET'S SING A PIOSENKA"  ZOSTAŁ ROSTRZYGNIĘTY.
DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM ORAZ INSTRUKTOROM ZA PRZYGOTOWANIE DZIECI.

I miejsce- Anna Baranowska SP w Gębicach

II miejsce- Inez Malińska BPiCK w Trzciance oraz Julian Szyca SP2 w Trzciance

III miejsce- Natasza Gaweł SP w Gębicach

SERDECZNIE GRATULUJEMY KAŻDEMU UCZESTNIKOWI ZA WŁOŻONY TRUD I WYKONANIE.

Warcaby w gminie

Po przerwie świątecznej dzisiaj (11.01.2022) w Szkole Podstawowej Nr2 spotkali się najlepsi warcabiści naszej gminy. Pojedynki na planszach były bardzo wyrównane i dostarczyły bardzo dużo pozytywnych emocji. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców SP2. Dodatkowo wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk pana Burmistrza Krzysztofa Jaworskiego oraz pani wicedyrektor Anety Kluska-Naszora. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka.
W sobotę nasi warcabiści spotkają się w Rychliku na mistrzostwach powiatu.

Podziękowanie dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, uczniów i rodziców

Szkoły Podstawowej Nr 2 im. W. Broniewskiego w Trzciance

Stowarzyszenie „Pomagajmy Dzieciom” prowadzące placówkę opiekuńczo –wychowawczą w Trzciance składa serdeczne podziękowania za przygotowanie świątecznych paczek.

22 grudnia 2021 roku do Placówki „Przyjazny Dom” zawitała grupa Mikołajów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance. Okres przed Świętami Bożego Narodzenia nierozerwalnie wiąże się z darowaniem sobie upominków. Tym razem uczniowie, rodzice, wychowawcy Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz ze swoimi wychowawcami postanowili obdarować dzieci „Przyjaznego Domu”. Wywołali tym - u tych starszych i młodszych  wzruszenie oraz ogromną radość. Z niedowierzaniem patrzyli oni na 17 pięknie zapakowanych paczek. Dzieci i młodzież mogły poczuć, że są dla kogoś ważne.

Serdecznie dziękujemy

Wychowankowie i wychowawcy

Placówki „Przyjazny Dom”

Życzenia od klasy 3d dla Seniorów

Uczniowie klasy 3 d w ramach wymiany doświadczeń miedzypokoleniowych nawiązali współpracę z Dziennym Domem Seniora w Trzciance. Z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowali dla Seniorów  kartki świąteczne z pięknymi życzeniami wykonane własnoręcznie oraz słodkie upominki. Aby uświetnić ten wyjatkowy dzień zaśpiewali również kolędy, do których przygrywał  niezastąpiony nasz szkolny nauczyciel muzyki Pan Tomasz Wyrzykowski.

Niestety ze względu na sytuację pandemiczną uczniowie nie mogli spotkać się osobiście z podopiecznymi Dziennego Domu Seniora, tak więc panie wychowawczynie dzień przed wigilią dostarczyły upominki oraz nagrane kolędy. Seniorzy byli bardzo wzruszeni przygotowaną przez uczniów niespodzianką.

Anna Lewkowicz

Katarzyna Lisowska